Březen 2009

Let's golf! (Sportovní)

24. března 2009 v 20:03 | Fluppy |  iPhone
Tak dnes se mrknem na jednu výbornou hru a to jest Let's golf! Tato hra má grafiku jak pro konzole. Jako většina dobrých her je i tato Gameloftu.

Mám vynikající nápad. Screeny budu dávat od nejnudnějších (viz. tento) až po ty nejlepší.OK?
Jinak hru ani snad nemusím vysvětlovat, název říká vše.

Tak co? Trochu lepší obrázek, ne . Jinak pro mimozemšťany a méně inteligentní. Golf je takový ten sport s těmi holemi a tím míčkem jak tam musíte ten míček dostat do jamky a dávat si bacha na ty bunkry a ta jezírka. Jasné všem?


Menu. Co jiného dodat. Je možné zahrát si jak rychlou hru, tak multiplayer a také tournament či cvičně jamku.

Tak toto je pohled na 7. jamku ve Fiji. Dále si můžete zahrát třeba v U.S.A. nebo v Anglii. Hta má pěknou grafiku. Často bude oblohu křižovat pták nebo rogalo. Uslyšíte vítr a uvidíte nádherné okolí.
No a toto je jeden z posledních obrázků. Koukněte se, ptáci letí na obloze, nefouká vítr, je vidět Váš panáček, kterého můžete potom vylepšovat a je tu spoustu dalších věcí.
No a tady mi už dopadl míček. Ta žlutá čára ukazuje let míčku. Všimněte si přírody.A v dáli ten červený malý flek - no to je přece jamka!
Tak jsme v U.S.A. Oblohu křižuje rogalo a vidíte vlevo ten míček?No to je rotace. Míček si můžete roztočit.
No a to první je skóre a to druhý je vítězství. Ani moc nemusím psát o co jde, obrázky řeknou vše. Myslím že další skvělý titul od Gameloftu. Po videu jdeme na hodnocení.Hodnocení:

Grafika: 10/10 (není co dodat)
Zvuk: 10/10 (není co dodat)
Ovládání: 10/10 (není co dodat)
Hratelnost: 10/10 (hádejte!)

Celkem: 10/10 = Hra, kterou musíš mít + podle mě nejlepší hra (zatím)

A cena?
No to je ehm 5.99 dolarů, což ujde ne?

Tak čau příště!

by Fluppy

Tv Show King (Logické)

19. března 2009 v 20:26 | Fluppy |  iPhone
Vítejte všichni!
Dnes se mrknem na zajímavou hru by Gameloft - TV Show King. Sněli jste vždycky stát v televizním studiu v soutěžích typu Chcete být milionářem? iPhone Vám to splní již za 5 dolarů. TV Show King je hra nebo spíš taková menší parodie na takovéhle televizní hry.
Nejdřív Vám vysvětlím děj a až potom jednotlivé části. Po zapnutí se ocitáte v televizním studiu, kde si Vás iPhone "náhodně" vybere a "náhodně" Vám vybere soupeře. Pak už se ocitáte za stolečky a sympatický moderátor Vám polží otázku typu "Kolik je 11x3 ?" nebo otázku typu "Kdo vyhrál v roce 1992 Oscara v kategorii blablabla. Takže vidíte že obtížnost se zvyšuje.


Po nějakém počtu otázek, kterých je v každém kole celkem 7 vám naskočí otázky za které dostáváte peníze navíc. Před tím moderátor řekne mojí oblíbenou větu "Watch carefully! Special event!" a potom jsou bonusové otázky. Po všech sedmi otázkách hra ale nekončí a vy máte příležitost si zatočit kolem štěstí.

Po zatočení kolem Vám může padnout jedna z těchto možností:

Peníze dostanete
Peníze se Vám uberou
Peníze si od někoho vezmete
Peníze někomu dáte
Vaše částka se zdvojnásobí
Přicházíte o všechny penízePotom jsou další kola a v posledním kole se vyberou dva hráči, takže ti dva co ají nejvíc peněz jdou do finále, ve kterém vyhrává ten, který zodpoví jako první 5 otázek. Jinak takový cheat (ti co neradi podvádějí, jeďte až pod další obrázek): V případě že na kole štěstí padne něco typu - 5000 dolarů a vy peníze chcete zpět nebo lépe vydělat si, jděte do hlavního menu, dejte Play a dejte pokračovat v uložené hře. Budete točit kolem. Dobrý ne?

Na tomto obrázku je menu. Kromě singleplayeru je možnost multiplayeru nebo Quiz attack. To vám dávají otázky dokud neodpovíte špatně. Pak tu jsou profily, kde máte (konečně nějaká hra!!!) možnost udělat si vlastní avatar ale do detailu. Vousy, vlasy a oči, vše tu uděláte.
Hra je to velmi dobrá a po screenech jdeme na hodnocení.

Ukecaný moderátor a krásná modelka
Toto je bonus za následující otázku
Áááááááááá mam já to ale štěstí!!! Oni si mě vybrali!!!
Sláva vítězovi a Fluppy 4ever! (v této hře jsem vyhrál jen 136 000 dolarů )

A teď klasické hodnocení:

Grafika: 9/10 (až na nějaké věci není co dodat)
Zvuk: 10/10 (hudba skvělá a moderátor mluví "Welcome in the Tv Shoooooooooooow King!")
Hratelnost: 7/10 (časem omrzí, moc stereotypní)
Ovládání: 9/10 (není co dodat)

Celkové hodnocení = 8,75 = hra, která se povedla

Má stupnice :
0-3 Nestojí za nic
3-6 Dobrý pokus, ale ne dokonalé
6-8 Zajímavá hra
8-9 Hra, která se povedla
9-10 Musíš mít!!!

A cena je 5 dolarů (už jsem to psal ale opakování je matka moudrosti)

Tak čau příště, asi se mrknem na SlotZ Racer. Ahoj

Smoke on the water - G3

14. března 2009 v 15:40 | Fluppy |  Videa
Není to bomba, když se sejdou jedni z nejlepších kytaristů a zahrajou jednu z nejlepších písniček? Jen se koukněte:


Líbí se Vám tento blog?

13. března 2009 v 20:42 | Fluppy |  O blogu a k blogu
Hmmm to mě zajímá. Upozorňuji, že já kritiku umím přijmout, ale vy? Jinak díky za názor

Joe Satriani (kytarový virtuos) Satch Boogie

13. března 2009 v 20:39 | Fluppy |  VideaFrajer, ne? Já ho miluju!!!

Kytara - část 7. (barré)

13. března 2009 v 20:31 | Fluppy |  Škola hry na kytaru on-line
Ahoj, vítejte zas ve Fluppyho kytarové škole. Dnes se koukneme na poměrně těžkou věc - barré. Jinak akordy už se můžete sami, všechny vás nenaučím. Dnes se ale kouknem na dva barré akordy - F dur a H moll. Tyto akordy se vyznačují tím, že obvykle ukazováčkem držíte víc strun. Prostě hmátnete ukazováčkem přes víc strun, ale asi vám to nebude jen tak znít.


Prst se snažte držet u pražce, ale ne na něm. Ostatními prsty pak držíte nějakou kombinaci (zde je to Fis Dur) Výhoda je, že se znalostí pár barré akordů zahrajete všechny akordy. Stačí umět F dur a třeba i H dur a zahrajete Fis dur, G dur, Gis dur....

Jde to díky posouvání. Při F dur na prvním pražci (ten ukazováček) hrajete F dur.
Na 2. pražci Fis dur
na 3. pražci G
na 4. pražci Gis
na 5. pražci A
na 6. pražci Ais
na 7. pražci H
na 8. pražci C
na 9. pražci Cis
na 10. pražci D
na 11. pražci Dis
na 12. pražci E
a znova...

Jinak v takovém kratším tabu je F dur takto:

e: 1
h: 1
g: 2
d: 3
a: 3
E: 1

Ty jedničky jsou barré.
A při posouvání dáte všechny akordy dur.
Neni to dobrý?

Tak se ještě naučte F mi a Hmi a H dur a máte to všechno.

Seznam většiny akordů naleznete zde http://www.hudba.sk/akordy a tímto vlastně téměr končíme část akustické kytary, protože umíte téměř všechno k začátku. Děkuji všem kytaristům za to, že jste si moji školu přečetli a nyní myslím, že se dá přistoupit k části elektrické. Problém je ten, že na elektriku hraji momentálně bez učitele a jen víc jak půl roku. Proto se bojím, že něco budu vysvětlovat špatně, a proto se předem omlouvám za chyby. Přece jenom já bych vlastně neměl ani učit, jsem začátečník.

Tak ahoj a a co nejméně prasklých strun !!!

by Fluppy 2009

iSoda - máte žízeň?

12. března 2009 v 20:39 | Fluppy |  iPhone
Takže dnes tu mám recenzi takové blbosti, ale můžete někoho napálit - iSoda

Úplně jednoduché, ale chce to vědět o co jde. Zapnutím iSoda se dostáváte k automatu, kde si vyberte nápoj a vhodíte minci, či můžete platit kartou (jde jen o trik, vše je zdarma ). Pak se vám "nalije" nápoj vašeho výběru a teď fanfáru prosím - nápoj vypijete. Stačí jen naklonit iPhone a dívat se na oblčeje ostatních při mizení Coly. Samozřejmě v mastavení si můžete nastavit věci jako po dopití návrat do menu, placení mincí či krknutí po dopití (nepijte ve společnosti ).

Cola jako opravdová ne? Toto pochází od Hottrix, které dělají dále iBeer, iMunchies, iMilk a Hottrix Phone (třeba že vám volá Obama ).Easy ne? Tady nebudu dávat hodnocení, to je vaše věc jestli do toho ten dolar dáte.
Velikost: 9 MB

Tak čau příště!
by Fluppy® 2009

Ferrari GT Evolution (závodní)

12. března 2009 v 20:22 | Fluppy |  iPhone
Tak vítejte zas u recenzí nejnovějších appek a her, i když některé hry jsou velmi staré.Dnes se kouknem na Ferrari GT Evolution


Stačí jeden pohled na tento obrázek a začnou se Vám dělat chutě, ne?No tak vždyť Ferrari, iPhone a francouzský Gameloft = pecka.Musím říct že hra je pěkná, ale Trackmania je Trackmania.Abyste pochopili proč to říkám, Trackmanii přímo miluju, hlavně stavění dráh.Ale na iPhone je Ferrari vynikající závodní hra.

Ták další screen. Jak vidíte, jezdit budete i pod Vítězným obloukem. Dále si zajezdíte v New Yorku, Madridu, Římu, Aténách, Los Angeles, a hlavně v závodním okruhu ve Fioranu. Fára tu najdete snad všechny od Testarossy přes Dino a F40 až po Enzo a FXX. Kariéra též pěkná, má to zajímavý,ale až stereotypní příběh, protože se skoro všechno stále opakuje.


Tak, tady už jedeme. Ovládat můžete buď accelerometrem, nebo volantem či normálním ťukáním. Je tu i mapka všech aut a vaše pořadí. Je tu i rychlost a otáčkoměr. A hlavně brzdy, s kterými budete dost často driftovat. Také Vás ujišťuji, že většina tratí má zkratky, ale u některých musíte třeba probourat zábrany.

Zde máte Ferrari FXX jedoucí po závodním okruhu ve Fioranu. Grafika pěkná. Pojďme si ji rozebrat =D .Třeba úplně vpravo je balon, všude jsou stromy, v dálce kopce, elektrické vedení atd. Prostě Gameloft zase jede a všechny recenze vede. Ani mě vlastně nenapadá moc záporných věcí, ale něco se najde. Teď k dalšímu obrázku:

Někdy se může stát, že najednou přijde bouřka. Jó to pak padaj kapky a najednou je horší viditelnost a jak to klouže...Jinak já tu pořád kecám o grafice, ale ono se o této hře dá říct jenom že má licenci od Ferrari, že tam jsou snad všechny auta, stereotypní kariéra, ovládání a grafika. No teda ještě jsem neřekl inteligenci protihráčů, je to docela slabý. Většina závodů jde jednoduše, ale pár těžkých se jich najde. Takže zřejmě hodnocení a údaje.


Hodnocení:

Grafika: 10/10 (prostě skvost)
Zvuk: 7/10 (nic extra)
Hratelnost: 9/10 (taky vám někdy naskakuje místo hry bílá obrazovka?)
Ovládání: 10/10

Celkem: 9 = Musíš mít!!!

Má stupnice :
0-3 Nestojí za nic
3-6 Dobrý pokus, ale ne dokonalé
6-8 Zajímavá hra
8-9 Hra, která se povedla
9-10 Musíš mít!!!

Jenže jak už to tak bývá, za kvalitu se platí, takže si připravte 10 doláčů (přesně 9,99)
A velikost taky není nejmenší : 80,9 MB

Tak čau příště!!!!
by Fluppy® 2009

JellyCar (plošinovky + závodní)

8. března 2009 v 21:17 | Fluppy |  iPhone
Vítejte zas u recenzí nejlepších her na iPhone (nebojte, aplikace budou taky).Dnes se podíváme na plošinovku smíchanou trošku se závodními hrami - JellyCar.První obrázek ukazuje loading, ten druhý menu.Menu má želatinové ikonky, co se naklánějí podle accelerometru.

V této hře se stanete autíčkem z želé, se kterým musíte projet všechny nástrahy.Ve hře jsou pohyblivé i nepohyblivé objekty.Vaše autíčko musí projet červeným kolečkem (na obrázku), potom level skončil.


Také se ale může stát, že Vaše autíčko vyletí pryč z dráhy a na displeji se Vám ukáže "Out of Bounds" a můžete jet znovu (na fotce pod tímto odstavcem).

Stejně tak se Vám může auto rozbít a ukáže se "Car Broken".Ale abyste neříkali, že je to jen samá nevýhoda, hra Vám dovoluje auto zvětšit na pár sekund, abyste se dostali přes nějakou překážku.

Některé věci jsou jednoduché jako třeba přejet plošinu, ale třeba balancovat na míči (obrázek) to už umění vyžaduje.Hra se ale dá dohrát, aůe některé levely mají možnosti zjednodušení, prostě nějaký bug.Na nějaké se koukneme, třeba Vám to vylepší čas.

Jinak ještě co je pěkné, v levelu snowboarding jezdíte se snowboardem (obrázek).

Teď k chybám:

Crusher: Můžete se vyhoupnout na první box a zkrátit si tak objíždění.
Catapult: Po chvilce otáčení můžete přelézt zeď mezi startem a cílem
Huge Wheels: Chytněte se na hranu a balancujte na kole, zkrátíte si dobu o 20-30 sec
Spongy Bridges: Po výjezdu na kole nejezděte na most, ale přejeďte čáru.

Na spoustu dalších věcí jistě přijdete teď ale k seznamu všech levelů (ještě ale obrázek)


Nyní seznam všech levelů:

Easy:
Easy start
Crusher
Ski Jump
Spaghetti
See-Saws
Snake
Jelly Derby
Ride the Wave

Average:
Kerplunk!
Green Cave
Gone Sleeding
Spongy Bridges
Huge wheels
Beware the Spikes
Tree Skipping
Circus
The Castle
Hard:
Rockets
Platforming
The Factory
The Cavern
Piter Land1
Snowboarding
Homeward Bound
Catapult
Circles
Washing Machine
Boulders


Myslím si že většinu z Vás potěší zpráva, že hra je zdarma.A hodnocení?Hned uvedu.

Hodnocení:

Grafika: 7/10 (nic extra nečekejte)
Zvuk: 8/10 (dětinské melodie se zvukem želatiny mě celkem uklidňují =D)
Hratelnost: 8/10 (hra někdy padá)
Ovládání: 7/10 (ovládání někdy zlobí)

Celkem: 7,5/10 = Zajímavá hra

Má stupnice :
0-3 Nestojí za nic
3-6 Dobrý pokus, ale ne dokonalé
6-8 Zajímavá hra
8-9 Hra, která se povedla
9-10 Musíš mít!!!

Těším se příště, zřejmě bude recenze o appce a taky blbůstce iSoda (konkuruju stránkám mého frienda -
Nadřazená složka
nebo hry Ferrari GT Evolution.

Kytara - 6.část (vybrnkávačka)

7. března 2009 v 21:30 | Fluppy |  Škola hry na kytaru on-line
Tak vítejte zas v mé škole. Dnes jsem Vám slíbil vybrnkávání, tak si ho užijeme. Budeme hrát Slavíky z Madridu od Waldemara Matušky. Myslím si, že většina z Vás bude tuto píseň znát, pokud teda kromě Rock Zone naladíte do rádia i klasickou českou hudbu - třeba rádio Blaník. Vím, že ti z Vás, co chtěj hrát metal a rock si ťukají na čelo, ale řikám Vám, tohle jsou ty nejlepší začátky, protože to máte popořadě. Také Vám prozrazuji, že naše lekce už jsou zhruba za polovinou co se týče akustiky. Takže to zkuste přežít a doufám, že budete lépe připraveni. Jinak pro ty, co by chtěli učebnici rockové kytary, doporučuji Rocková kytara I a II od Vítězslava Štefla. Vynikající knížka. Ale teď už radši ke hře.

V této skladbě potřebujeme akordy Dmi , E dur a Ami. Budeme hrát jednoduchým stylem, ale musím Vám ještě vysvětlit jednu věc:

Při způsobu vysvětlení jak se vybrnkává se používá toto označení:
p = palec
i = ukazováček
m = prostředníček
a = prsteníček

Pokud jste si všimli, malíček se nezapisuje.

Budeme hrát stylem:

p|- |-
-|i -|i-
-|m |m-
-|a- |a-

Písnička je v taktu tříčtvrťovém, takže si budeme počítat raz, dva, tři, raz, dva ....
Na raz brnkneme palcem a na dva a tři najednou. Ještě Vám ale musím vysvětlit které struny máte brnkat.

V tabu to bude vypadat takto:


Dmi_____________Ami_____________E______________Ami_____________
E|-------1---1-----1---1|----0---0-----0---0--|------0---0-----0---0|-----0---0-----0---0---|
H|-------3---3-----3---3|----1---1-----1---1--|------0---0-----0---0|-----1---1-----1---1---|
G|-------2---2-----2---2|----2---2-----2---2--|------1---1-----1---1|-----2---2-----2---2---|
D|--0-----------0--------|------------------------|-----------------------|-------------------------|
A|------------------------|--0---------0----------|-----------------------|--0---------0-----------|
E|------------------------|------------------------|--0-----------0-------|-------------------------|

Takto se hraje refrén, ale sloka je střídání Ami a E. Takže čtyřikrát zahrajete p,ima,ima na každý akord, neboli Ami p, ima, ima,p, ima, ima E čtyřikrát, Ami čtyřikrát.....

Začíná se dvakrát Ami a až pak čtyřikrát ostatní.

Jo a hraje se :
Předehra (refrén),
Sloka 1
Refrén
Sloka 2
Refrén
Sloka 3
Refrén

Audio nahrávka zde: (doplním, snad to nějak nahraju do PC)
Video zde:

Takže jen trénujte a jinak na tomto videu se nevybrnkává (tak se neděste ) !!!.

Tak zase příště a jen prozradím, že se koukneme na barré.

by Fluppy 2009

Recenze - Edge (Logické + Plošinovky)

6. března 2009 v 21:08 iPhone
Vítejte opět u další recenze.Dnes se koukneme na moji oblíbenou hru. Jedná se o vynikající hru od firmy Mobigame. Hra má překvapivě =D jméno Edge (Hrana) . Název hraje velkou roli ve hře, ale o tom až později.

Hra je velice jednoduchá, nebo aspoň princip. Levely ne. Aspoň ty nové v nové verzi 1.1 jako třeba Extra Cube, Beat nebo Starfield. Ano, dají se naučit a pro pokročilé jsou jednoduché, ale noobové...no nevim no.No nic, jdem dál.


Takže máte kostičku, nebo krychli (vyberte si ) co bliká jak maják s barvami duhy. Ta umí jenom pohyb o jedno políčko, vyšplhat jenom jednu kostičku a balancovat na hraně (proto Edge). Pokud zmenšim kostičku na 27x menší tak můžu vyjet libovonou výšku. Zmenšení jde ale jen na speciálním políčku.

Ocitáte se v labyrintu, nebo spíš v interaktivním labyrintu. Můžete zapínat věci tlačítkem, což Vám může pomoct (třeba nové kostky nebo žebřík), ale taky uškodit (vystrčení z plochy).Když se vám povede spadnout:


tak se ocitnete u posledního záchytného bodu.Po cestě musíte sebrat všechny diamanty (nebo prostě ty malý kostičky ) abyste mohli jít do posledních tří levelů. Skóre můžete porovnávat přes internet (jsem Fluppy97 a byl jsem asi čtyři dny čtvrtej ). Levelů je 26, což dohrajete hned, po aktualizaci se nám počet rozroste na 43 levelů a navíc jsou všechny těžší. V případě že nebudete vědět jak dál, můžete u některých záludností najet na otazník (je vidět i na obrázku nad tímto odstavcem). V případě zmenšení můžete vyjíždět velké výšky:

Někdy máte víc tlačítek a správnou kombinací nebo střídáním učiníte víc pohybů nebo i jednu akci.Já mam rád osobně takovéhle roboty:

ty vám pomůžou něco přejít. Moc věcí Vám neřeknu, jenom říkám "LOGIKA JE NUTNÁ A BUDE NĚKDY TRVAT DLOUHO, NEŽ DÁTE NĚJAKÝ ÚSEK !".

Na závěr zde dávám seznam levelů:

1. 1st contact
2. training
3. playground
4. pushing stars
5. bump
6. city rythm
7. speedrun
8. milky way
9. 8-bit
10. metro
11. mini me
12. vertex
13. equalizer
14. peripherique
15. time machine
16. mind the gap
17. edge code
18. edge time
19. chase
20. landing
21. chess
22. switch keep
23. mecanic
24. higher
25. squadron
26. metronome
27. orion
28. try again
29. hypnozone
30. beat
31. star castle
32. sticker
33. sync the wall
34. snap
35. braintonic
36. 2nd contact
37. jungle fever
38. speedrun2
39. edge master
40. cube invaders
41. starfield
42. bonus
43. extra cube

Tak to bude asi vše ale ještě hodnocení :

Grafika 8/10
Zvuk 9/10
Hratelnost 9/10 (dohraje se rychle)
Ovládání 10/10 (kalibrace accelerometru)

Celkové hodnocení 9/10 = Musíš mít!!!

Má stupnice :
0-3 Nestojí za nic
3-6 Dobrý pokus, ale ne dokonalé
6-8 Zajímavá hra
8-9 Hra, která se povedla
9-10 Musíš mít!!!

A ještě cena : 4.99 dolarů

To bude asi vše, takže se těším příště.

Kytara - 5. část (zkus rock!, možno přeskočit =D)

5. března 2009 v 19:30 Škola hry na kytaru on-line
Tak zas vítejte ve Fluppyho kytarové škole.Co že se dnes naučíme? Protože si myslím, že někde hluboko ve Vás je skrytý kus rockera (aspoň v těch, co Rock hrát chtěj =D ), tak se dnes koukneme na klasiku - Smoke on the Water od Deep Purple. Ti, co nechtějí zkoušet nic takového, tak pro ty tu mám nové akordy, protože pro ty co nebudou chtít Smoke on the Water bude čekat příště vybrnkávačka.

Takže nebudu Vás učit celou písničku, protože na sólo asi zatím nikdo mezi Vámi nemá, pokud nejste Joe Satriani nebo přímo Ritchie Blackmore (nebo taky pokročilý kytarista, co jen všechno zkouší dle mé školy).Naučíme se jen ten základní riff (všichni víte ne?).

Budem hrát podle tabů, které byste měli zvládat z minula.

Jinak pokud jste se dívali na ty stránky Plíhala, tak jste napřed, pokud umíte i ten slide, takže Vám to bude líp znít.


H|--0---3---5----0-|---3---6-5----|-0---3---5----3-|---0-----------|
G|--0---3---5----0-|---3---6-5----|-0---3---5----3-|---0-----------|

Mezi tou 6 a 5 můžete právě dělat ten slide.Stačí umět tohle a máte ten riff.jinak celej tab tady : http://www.ultimate-guitar.com/tabs/d/deep_purple/smoke_on_the_water_tab.htm

A jinak sliboval jsem novej akord nebo spíš nový akordy takže bychom mohli hmmm tak asi D moll
a jeste G7.D moll budem potrebovat na tu vybrnkavacku.

D moll

_______
X | | | | 1
- - - - - -
| | |
2 | |
- - - - - -
| | | |
3|
- - - - - -

a G7

_______
| | | | |
1
- - - - - -
|
2 | | | |
- - - - - -
3 | | | | |
- - - - - -
| | | | | |
- - - - - -

G7 a Cdur se výborně přehazujou mezi sebou a D moll?Ten jde dobře z A moll.
Jinak prozradím že vybrnkávačka budou Slavíci z Madridu od Matušky.

Dnešní díl byl trochu kratší ,ale to je tím, že ten riff musíte zvládnout sami.
Tak čau zas příště u 6. dílu školy s názvem ?????????? (ať je překvapení =D )

by Fluppy 2009Anketa - Jaký typ kytary máte?

2. března 2009 v 19:26 Ankety
V případě že máte víc kytar zvolte tu, na kterou hrajete nejvíc a v případě že nevíte na kterou hrajete víc, si nějakou vyberte =D .

Ladovská zima - taby

2. března 2009 v 19:17
kapodastr na 5. pražcie I-------0----------I-------0----------I
h I-3-----------3----I-3-----------3---I
g I---0-----0-----0-I---0-----0-----0-I
d I-----2-----2------I-----0-----0-----I
A I-3-----------------I------------------I
E I-------------------I-3----------------I

e I-------0-----------I-------0---------I
h I-3-----------3----I-3-----------3---I
g I---2-----2-----2-I---0-----0-----0-I
d I-----0-----0------I-----0-----0-----I
A I-------------------I-------------------I
E I-2-----------------I-3---------------I

Za vločkou vločka z oblohy padá,
chvilinku počká a potom taje,
na staré sesli sedí pan Lada,
obrázky kreslí zimního kraje.

®: Ladovská zima za okny je,
a srdce jímá bílá nostalgie,
ladovská zima, děti a sáně,
a já jdu s nima do chrámu páně.
Bim, bam, bim, bam, bim, bam,
bim, bam, bim, bam, bim.

To mokré, bílé svinstvo padá mi za límec.
Už čtvrtý měsíc v jednom kuse furt prosinec.
Večer to odhážu, namažu záda,
ráno se vzbudim a zas kurva padá.
Děcka majú zmrzlé kosti,
sáňkujú už jenom z povinnosti,
mrzne jak sviňa, třicet pod nulů,
auto ani neškytne, hrudky se dělají v Mogulu.
Kolony aut krok, sun, krok,
bo silničáři tak jak každý rok,
jsou překvapeni velice,
že sníh zasypal jim silnice.
Pendolino stojí kdesi ku Polomi,
zamrzli mu všecky CD-Romy.
A policajti? Ti to jistí z dálky,
zalezli do Aralky.

®: Ladovská zima za okny je,
a srdce jímá bílá nostalgie,
ladovská zima, děti a sáně,
a já jdu s nima do chrámu páně.
Bim, bam, bim, bam, bim, bam,
bim, bam, bim, bam, bim.
Na Vysočině zavřeli D-1ku,
kamiony hrály na honičku,
tzv. Rally letní gumy,
v tým kopcu u Meziříčí,
spěchali s melounama a teď jsou… (však víte kde)
Na ČT1 studio sníh,
Voldanová sedí na saních.
A v Praze kalamita, jak na Sibiři,
tři centimetry sněhu a u Muzea čtyři.
Jak v dálce vidím zasněžený Říp,
říkám si: Praotče Čechu, tys byl ale strašný cyp.
Kdyby jsi popošel ještě o pár kilometrů dále,
tak jsem se teď mohl kdesi v teple v plavkách válet.
Místo toho aby se člověk bál zajít do Tesca na nákupy,
jak jsou tam na tých rovných střechách sněhu kupy.
Do toho všeho jak mám zmrzlý nos aj líca,
tak ještě z rádia provokatér Nohavica.

®: Ladovská zima za okny je,
a srdce jímá bílá nostalgie,
ladovská zima, děti a sáně,
a já jdu s nima do chrámu páně.
Bim, bam, bim, bam, bim, bam,
bim, bam, bim, bam, bim, bam.

Kytara - 4.část (taby)

1. března 2009 v 20:03 Škola hry na kytaru on-line
Opět vítejte u mé kejtrové školy.
Z minula byste měli umět už dost akodů, abyste s nimi zahráli většinu písniček k táboráku, ale věřím, že spoustu z Vás by chtělo už něco z elektriky.Proto se dnes naučíme něco, co je na elektriku třeba - číst taby.Díky tomu vám už budu moct lépe ukazovat nové akordy.

Tabulatura (tab) vypadá nějak takto :

E|-----------------|-----------------|-----------------|
H|-----------------|-----------------|-----------------|
G|-----------------|-----------------|-----------------|
D|-----------------|-----------------|-----------------|
A|-----------------|-----------------|-----------------|
E|-----------------|-----------------|-----------------|

Ti inteligentnější si všimli, že každý řádek znamená strunu, vysoké e je nahoře.
Ty svislé čáry jsou takty.Nevýhoda tabů je, že sice víte co hrát, ale nevíte jakou rychlostí a jak velké pauzy.To musíte odposlouchat.

Toto už je ukázka zápisu :

E|-----2------------|-----------------|-----------------|
H|-----3------------|-----------------|-----------------|
G|-----2------------|-----------------|-----------------|
D|-----0------------|-----------------|-----------------|
A|-------------------|-----------------|-----------------|
E|-------------------|-----------------|-----------------|

Číslo znamená pražec, takže máte zahrát :
Na struně e 2. pražec,
na struně H 3. pražec,
na struně G 2. pražec,
a strunu D prázdnou.

Zahrajte si to všechno najednou (brnkněte).
Poznali jste akord?Ano, je to akord D.

Nyní si ukážeme něco poněkud těžšího:

D
E|--------------2-----|-----------------|-----------------|
H|----------3---------|-----------------|-----------------|
G|------2-------------|-----------------|-----------------|
D|--0-----------------|-----------------|-----------------|
A|---------------------|-----------------|-----------------|
E|---------------------|-----------------|-----------------|

Toto je také akord D, ale musíte struny brnknout postupně.Takže nejdřív strunu D, pak G,H a poslední e.Přitom držte D.

Jestli jste taby pochopili, tak Vám ještě trochu víc zamotám hlavu.Upozorňuju Vás, že následující věci se hrají lépe na elektriku, ale na akustiku to též jde.

Pokud najdete něco takového:

D
E|--------------2h3-----|-----------------|-----------------|
H|----------3------------|-----------------|-----------------|
G|------2----------------|-----------------|-----------------|
D|--0--------------------|-----------------|-----------------|
A|------------------------|-----------------|-----------------|
E|------------------------|-----------------|-----------------|

tak se nelekejte, není to překlep.To "H" znamená hammer-on neboli že když vybrnkáte D (doporučuji hrát palcem D,ukazováčkem G, H hrát prostředníčkem a e prsteníčkem)tak při hraní struny e po brnknutí zmáčkněte malíčkem třetí pražec.


Opak hammer-on je pull-off.
Značíme ho písmenem "p".

Dsus4
E|--------------3p2-----|-----------------|-----------------|
H|----------3------------|-----------------|-----------------|
G|------2----------------|-----------------|-----------------|
D|--0--------------------|-----------------|-----------------|
A|------------------------|-----------------|-----------------|
E|------------------------|-----------------|-----------------|

Tady zahrajte Dsus4, což je D, kde držíte na e struně 3.pražec malíčkem a 2. prsteníčkem.


Mimochodem zde máte rovnou stránku dobře a skoro stejně vysvětlující taby:


Dále můžeme zapsat tapping, bend on, slide, whammy, release bend atd... , ale to jsme trochu napřed.Na stránce , na kterou jsem napsal nad tímto odstavcem odkaz, máte ještě nějaké věci navíc, ale já myslím, že tohle stačí.
Příště zkusíme vybrnkávat, a to je to nejhezčí na akustiku.

Tak čau zas příště!!!

by Fluppy 2009